Faktoring, her türlü mal ve hizmetlerinizin satışından doğan faturalı alacakların faktoring şirketine devredilmesiyle birlikte size finansman (nakit yönetimi) ve tahsilat hizmeti sağlar. Türkiye’de genellikle KOBİ’ler tarafından tercih edilen faktoring sunduğu garanti, tahsilat ve finansman gibi fonksiyonlarıyla şirketlerin farklı ihtiyaçlarına etkili çözümler sunuyor. Bu yüzden büyüme hedeflerini nokta atışı çözümlerle gerçekleştirmek isteyen şirketler için faktoring istikrarlı bir finans aracı kabul ediliyor.

Faktoringin finansman hizmeti nakit yönetiminde öz kaynaklara dokunmadan rekabet gücünü arttırması sebebiyle şirketler için bankaların ticari kredilerinden çok daha avantajlıdır. Finansmanın diğer avantajlarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Faktoringin finansman hizmeti ticari alacakların temliğine dayalıdır, bu yüzden özkaynaklara dokunmadan nakit artışı sağlar ve banka kredilerine oranla daha hızlı çözümler sunar.
  • Şirketler faktoringin finansman hizmeti sayesinde vadeli alacaklarını nakde dönüştürür, böylece peşin hammadde alım maliyetlerini düşürür. Bu sayede üretim verimliliği, iş hacmi ve karlılığı artar ve şirketlerin dış kaynaklara ihtiyacı azalır.
  • Faktoringin finansman hizmetinin sunduğu vade avantajı şirketlerin rekabet gücünü artırırken pazar paylarını büyütür.
  • Faktoringin finansman hizmeti şirketlerin nakit planlamalarını daha düzenli hale getirir.

Siz de finansman hizmeti almak için web sitemiz ziyaret edebilir, vakit kaybetmeden Hızlı Başvur ile başvurunuzu yapabilirsiniz.